Blázen jsem ve své vsi | 6. červenec 2013
Koncert písničkáře Karla Vepřeka v žihobeckém kostele Proměnění Páně

Karla Vepřeka, rozhlasového redaktora publicistiky v Tvůrčí skupině náboženských pořadů, znají mnozí posluchači stanice Vltava z vysílání Pramenů a proudů, pro stanici Radiožurnál připravuje do pořadů své skupiny hudební příspěvky a hudbu. Věrní posluchači Českého rozhlasu Praha a Radiožurnálu si v souvislosti s jeho jménem jistě připomenou názvy pořadů Nebe dokořán, Paprsky naděje, Nedělní bohoslužby a Váš příběh, nebo Výzvy přítomnosti a Křesťanský týdeník, na nichž se výraznou měrou dlouhou dobu podílel.

Karel Vepřek je však zároveň hudebníkem, který kromě skládání vlastních písní má blízko k poezii. Často zhudebňuje české básníky : Karla Hlaváčka, Konstantina Biebla, Jiřího Wolkera, Bohuslava Reynka, Jana Zábranu, Pavla Kolmačku a další. Od roku 2001 do roku 2010 mu vyšla u Indies čtyři CD, zatím poslední z roku 2010 nese titul Najdem den.

Samostatný koncert tohoto autora výrazných textů a hudby a zároveň osobitého interpreta, jehož domovem jsou Jižní Čechy, je otevřen všem, kdo mají rádi hudbu a poezii a jejich nevšední spojení :
[… ] Blázen jsem ve své vsi,
znají mne smutní psi,
bílí psi ospalí,
plynoucí do dáli,
žádný z nich neštěká:
těší mne zdaleka,
jsou to psi oblaka,
běží a nekvílí. […]

(Bohuslav Reynek)

Koncert Karla Vepřeka Blázen jsem ve své vsi se bude konat v sobotu 6. července 2013 v 18 hodin v kostele Proměnění Páně v Žihobcích.

PhDr. Lenka Froulíková