Penzion U zámeckého parku

Celoroční ubytování v penzionu je poskytováno v pěti nově vybudovaných a moderně zařízených apartmánech, z nichž každý je určen pro dva až pět hostů. Penzion má celkem devatenáct lůžek. Apartmány se nacházejí v samostatné části historického stavení z poloviny 18. století, které stojí na Šumavě, v malebné vesničce Žihobce, staré více než devět set let. Obec je vzdálena sedm kilometrů od hradu Kašperku a dvanáct kilometrů od města Sušice. Z penzionu je výhled na zámek, neorománský kostel, kde se konají pravidelné bohoslužby, na malé náměstíčko a zalesněné šumavské vrcholy. Každý apartmán má plně vybavený kuchyňský kout včetně ledničky, samostatnou koupelnu a WC. Ve všech místnostech penzionu včetně haly je ústřední topení a apartmány mají vlastní satelitní TV. Penzion dále umožňuje parkování auta ve dvoře nebo úschovu kol v garáži, použití zahradního sezení a grilu, pronájem lodi a kol, která jsou k dispozici hostům přímo v penzionu. Naproti vchodu do penzionu je vybavené dětské hřiště pro nejmenší.

Stavení je situováno u barokního zámku z roku 1670, do jehož volně přístupného rozlehlého parku v anglickém stylu vede brána naproti vchodu do penzionu. Za parkem a v nejbližším okolí obce se nacházejí lesní porosty, které jsou plné hub (místo samotné se objevilo několikrát v televizních pořadech) a borůvek, spatřit lze vysokou i drobnou zvěř. Penzion umožňuje také návštěvu vlastní obory s daňky a muflony. Ta se nachází v nedalekém, pěší chůzí snadno dosažitelném lesním prostoru.


V obci jsou dva obchody, také dvě restaurace, kde je možné se dobře a levně stravovat, a sportovní areál s koupalištěm, které je napájeno přírodní vodou. Jeho součástí jsou tenisové kurty, terén vybavený pro dětské hry a fotbalové hřiště. Milovníci přírodního koupání si mohou zvolit i některý z rybníků v bezprostřední blízkosti vesnice. Přes léto jsou na tanečním parketu pod širým nebem pořádány pravidelné hudební produkce. Vesnička Žihobce je i oblíbeným exteriérem pro natáčení filmů.

Žihobce se těší ze dvou evropských prvenství:
jsou nejmenší vesnicí s kamennou divadelní budovou;
lokalita má největší druhové zastoupení netopýrů (kolem dvaceti druhů), kteří sídlí v mnohasetletých vykotlaných lípách v zámeckém parku.

Pobyt v místě je vhodný zejména pro milovníky přírody, historie a příznivce sportovních aktivit, také však pro ty, kdo hledají pouze uvolnění a odpočinek v klidném přírodním prostředí (vzdušné lázně).Náměty na výlety po okolí:
Okolo penzionu vede značená turistická cesta s vhodným profilem pro lehké i náročnější pěší a cyklistické trasy, po kterých je možné se dostat k zajímavým cílům.
hrady Rabí, Kašperk a Velhartice;
keltská opida – Sedlo s nově vybudovanou rozhlednou, Obří hrad;
prameny Vltavy a šumavské slatě u Modravy, stezka podél řeky Vydry;
město Sušice s přírodním areálem na březích Otavy, Kašperské Hory s národopisným muzeem a muzeem motocyklů,
obec Srní s Hauswaldskou kaplí a plavebním kanálem;
středověký vodní mlýn v Hoslovicích;
Javorník s romantickou Klostermannovou rozhlednou a kaplí;
Hartmanice a jejich etnografické muzeum, kostel sv. Vintíře se vzácnými skleněnými obrazy a oltářem;
kohoutí kříže – Nicov, Úbislav, Kašperské Hory;
Rejštejn a Annín – možnost sjetí řeky Otavy.


Ceník:
560 Kč/osoba/den, dítě do 10 let 290 Kč/den

Kontakt:
Žihobce č.15, 342 01 Sušice
telefon: 607 729 090, 241 765 877
e-mail: info@penziongalerie-sumava.cz